O NÁS

Nadace Amal je nezisková organizace, která se zaměřuje především na podporu Lékařů bez hranic a jejich poslání v Jemenu.

V této zemi na jihu Arabského poloostrova je od roku 2015 občanská válka. Jemen zmítá zřejmě největší humanitární krize současného světa. Je pro nás jen těžko uvěřitelné, že i v 21. století je na světě místo, kde tisíce lidí umírají hlady nebo na nemoci jako je cholera či záškrt.

Jemencům se nedostávají potřebné léky. Přes 3 miliony z nich přišlo kvůli válce o své domovy.

V roce 2020 krizi ještě zhoršila pandemie koronaviru. Jemen má nejvyšší smrtnost na nemoc covid-19 na světě. 29 procent Jemenců, kteří se nakazí, na koronavirus zemřou. Pro porovnání, smrtnost v Česku je kolem 1 procenta.


Situace v této části světa je bohužel na okraji zájmu veřejnosti i médií. Nadaci Amal založily čtyři kamarádky, které k osudu Jemenců nejsou lhostejné. A to zejména proto, že jedna z nás se v Jemenu narodila a prožila tam svoje dětství.
Nadace Amal vznikla v návaznosti na úspěch  dobročinné sbírky Wings of Art. V lednu 2020 svoje obrazy do dobročinné aukce věnovali studenti z 5 mezinárodních škol i profesionální umělci z celé Prahy.

Podařilo se vybrat krásných 241 891 korun.

Na webu Lékařů bez hranic se můžete podívat, kde peníze pomohly. 

Médecins Sans Frontières website.Amal znamená v překladu naděje. A my doufáme, že pomůžeme těm méně šťastným.

holky%2520foto_edited_edited.jpg

Laila Al-Asbahee

PHOTO-2021-03-17-07-54-42.jpg

Michaela Abbasová

Alice Čahojová

Eva Šelepová