O NÁS

Nadace Amal je nezisková organizace, která se zaměřuje především na podporu Lékařů bez hranic a jejich poslání v Jemenu.

V této zemi na jihu Arabského poloostrova je od roku 2014 občanská válka. Jemen zmítá zřejmě největší humanitární krize současného světa. Je pro nás jen těžko uvěřitelné, že i v 21. století je na světě místo, kde tisíce lidí umírají hlady.

Podle šéfa Světového potravinového programu (World Food Programme) Davida Beasleyhoje je přibližně 16 milionů lidí v Jemenu na cestě k vyhladovění a 5 milionů již stojí na pokraji hladomoru. Henrietta Fore z Dětského fondu OSN (UNICEF) uvádí, že akutní podvýživou trpí 2,3 milionu jemenských dětí mladších pěti let. 400 tisíc z nich je s těžkou podvýživou v bezprostředním ohrožení života. Jemencům se nedostávají ani potřebné léky. Umírají na nemoci, jako je cholera nebo záškrt.


Situace v této části světa je bohužel na okraji zájmu veřejnosti i médií. Nadaci Amal založily čtyři kamarádky, které k osudu Jemenců nejsou lhostejné. A to zejména proto, že jedna z nás v Jemenu prožila svoje dětství.
Nadace Amal vznikla v návaznosti na úspěch  dobročinné sbírky Wings of Art. V lednu 2020 svoje obrazy do dobročinné aukce věnovali studenti z 5 mezinárodních škol i profesionální umělci z celé Prahy.

Podařilo se vybrat krásných 241 891 korun.

V roce 2021 ovlivněném pandemií se v online aukci Under the Sea prodala díla za užasných 160 405 Kč.

Na webu Lékařů bez hranic se můžete podívat, kde peníze pomohly. 

Médecins Sans Frontières website.Amal znamená v překladu naděje. A my doufáme, že pomůžeme těm méně šťastným.